День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Рівно 35 років тому, 14 грудня 1986 року, завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
І сьогодні ми вшановуємо ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які поклали своє здоров'я (а багато хто з них і життя), аби захистити велику частину людства від невидимої радіаційної загрози. Захистити людей, більшість з яких вони ніколи не знали особисто. Звісно, радянська пропаганда старанно намагалася приховати реальні масштаби загрози та страшні наслідки своєї помилки. І багато хто з людей, що працювали в ті дні над ліквідацією наслідків катастрофи, навіть не уявляли, яку реальну дозу опромінення отримують. Та попри це кожен із понад 600 тисяч ліквідаторів усвідомлював, що вирушає не у просте відрядження. Кожен із них – пожежників, військових, будівельників – зустрічався із небезпекою лицем до лиця, аби локалізувати катастрофу. Аби вона не стала загрозою для всіх і кожного на Землі.
«Ніхто крім нас»... Саме в цих словах шукали мужності ліквідатори наслідків аварії в Чорнобилі, розуміючи, що радіацію, цього невидимого ворога, треба зупинити.
Дякуємо за самопожертву всім ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Пам'ятний день було започатковано указом президента від 10 листопада 2006 року.